НОВИНИ >> 28.02.2018

1 БЕРЕЗНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ

        З метою пропаганди знань про цивільну оборону та підвищення престижу рятувальних служб щорічно 1 березня відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Цей день започаткований в далекому 1931 році французьким генералом медичної служби Жорж Сант-Полом як «Асоціацію Женевських зон – зон безпеки» для створення за допомогою двосторонніх і багатосторонніх угод зон безпеки в усіх країнах та для того, щоб нагадати суспільству, які завдання для порятунку людей виконують служби цивільної оборони. З 1 березня 1972 року Міжнародна організація цивільної оборони набула статус міжурядової організації, до складу якої входить близько 50 країн.
        3 лютого 1993 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Цивільну оборону України», 10 травня 1994 року Кабінет Міністрів України приймає Постанову за №299, якою затверджується «Положення про цивільну оборону України». Вперше було визначено, що цивільна оборона України є державною системою органів управління, сил і засобів, що створюється для організації і забезпечення захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру.
        2 жовтня 2012 року прийнятий Кодекс цивільного захисту України, котрий об’єднав і узагальнив все чинне законодавство України з питань цивільної оборони.
        На сьогодні питання забезпечення цивільного захисту населення, виконання доручень Президента України, Уряду, рішень Державної служби України з надзвичайних ситуацій та розпоряджень, доручень обласної державної адміністрації, обласної ради покладено на управління цивільного захисту населення облдержадміністрації, управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Житомирській області, спеціалізовані служби цивільного захисту, структурні підрозділи з питань цивільного захисту в містах та районах області.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління