НОВИНИ >> 21.02.2018

ЗВУЧАТИМУТЬ ЕЛЕКТРОСИРЕНИ

      З метою перевірки готовності системи централізованого оповіщення області у четвер, 22 лютого, в місті Житомирі звучатимуть електросирени.
      Управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації проводитиме навчальне оповіщення населення обласного центру за сигналами цивільного захисту.
      Звучання електросирен означає сигнал цивільного захисту “Увага всім!”.
      У зв’язку з тим, що мета увімкнення технічних засобів оповіщення навчальна, практичні заходи відпрацьовуватися не будуть.
      Довідково: Електросирени звучать у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Почувши звук електросирени, необхідно негайно увімкнути радіоприймач або телевізор, а якщо знаходитесь на вулиці – направитися до найближчої установи й прослухати повідомлення. Далі слід діяти без паніки і метушні, згідно з отриманими вказівками.
      На кожний випадок надзвичайної ситуації готується відповідний текст звернення. Інформація передається протягом п’яти хвилин після подачі звукових сигналів.
      Повідомлення включає: місце і час виникнення надзвичайної ситуації, розміри та масштаби надзвичайної ситуації, час початку та тривалість дії факторів ураження, територія (райони, вулиці, будинки тощо), яка потрапляє в осередки (зони) ураження, порядок дій при надзвичайних ситуаціях, інша інформація.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління