НОВИНИ >> 19.12.2018

ТРАВМУВАНЬ В ОЖЕЛЕДИЦЮ МОЖНА УНИКНУТИ

        У морозну погоду дороги та тротуари перетворюються в суцільну ковзанку. Тому пропонуємо прості рекомендації, що допоможуть Вам уберегтися від неприємностей у період ожеледиці.
        Кращими для льоду є підошви з мікропористої чи м’якої основи та без великих підборів. Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, ступайте на всю підошву; не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу; при порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю спробуйте швидко присісти – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. Будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати; коли перебігаєте дорогу перед автомобілем врахуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується; обходьте металеві кришки люків – як правило, вони вкриті льодом.
        Людям похилого віку в небезпечні дні краще взагалі утриматися від прогулянок. А якщо вже й виникла така потреба кудись іти, то варто взяти допоміжний ціпок або когось із супроводжуючих.
        Небезпечними під час ожеледиці також є прогулянки в нетверезому стані.
        У разі падіння, особливо, коли відчуваєте себе зле, краще не зволікати, а звернутися до лікаря.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління