НОВИНИ >> 27.09.2018

У ЖИТОМИРСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДПРАЦЬОВАНО ДІЇ У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ НС НА БАЗІ ЗБЕРІГАННЯ БОЄПРИПАСІВ

        Відповідно до доручення Прем'єр-міністра України від 03.10.2017 № 39053/0/1-17 щодо підвищення готовності до виконання заходів із захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та розпорядження голови облдержадміністрації від 26.12.2017 № 514 управлінням цивільного захисту населення облдержадміністрації разом із Житомирською райдержадміністрацією 26 вересня проведено тренування щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на території військової частини.
        Основна мета проведення тренування - підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту району до виконання заходів з евакуації населення із зони можливого ураження внаслідок виникнення надзвичайної ситуації на території військової частини А 1912, а також життєзабезпечення евакуйованого населення. Практичне відпрацювання заходів з оповіщення, евакуації, розміщення евакуйованого населення та забезпечення публічної (громадської) безпеки і порядку.
        Перед початком тренувань відбулась теоретична частина, на якій була доведена оперативна обстановка на території району. За тактичним задумом на технічній території зберігання боєприпасів військової частини виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. Прогнозована зона можливого ураження утворилася в радіусі 6 км. За легендою, в зону можливого ураження потрапили жителі сіл Миролюбівка, Леонівка, Вершина та Червоний Степок.
        Після наради учасники приступили до практичної фази тренувань, а саме: відпрацювання оповіщення, розгортання збірного пункту евакуації та евакуація жителів Миролюбівки в с. Кодня, де був розгорнутий приймальний пункт евакуації.
        Крім того, були відпрацьовані питання всебічного життєзабезпечення евакуйованого населення та організації заходів публічної безпеки.
        Завершилися тренування підведенням підсумків, під час яких було наголошено, що навчальні цілі зазначеного заходу досягнуті.