НОВИНИ >> 05.09.2018

СВОЄЧАСНЕ ОПОВІЩЕННЯ – ОДНЕ ІЗ ЗАВДАНЬ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

        З-поміж комплексу заходів щодо захисту населення під час надзвичайних ситуацій важливе місце належить організації своєчасного оповіщення. Це одне із завдань органів управління цивільного захисту.
        Основним технічним засобом для доведення інформації до населення про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації, без сумніву, є проводове радіомовлення.
        На сьогодні за допомогою міських та сільських радіотрансляційних вузлів є можливість проінформувати населення на випадок виникнення надзвичайної ситуації чи то природного, чи то техногенного характеру, і як діяти населенню в даному випадку. Проте проблемним питанням залишається кількість радіоточок у населення. Спостерігається постійна тенденція їх зменшення з року в рік, особливо в сільській місцевості. А це зменшує рівень оперативності доведення інформації до широкого загалу населення.
        Одним із елементів оповіщення населення про виникнення надзвичайної ситуації являються і електросирени, що централізовано вмикаються оперативним черговим нашого управління по всій області. Звук сирени означає попереджувальний сигнал – „Увага всім!”.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління