НОВИНИ >> 12.09.2017

СМЕРТЕЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНІ БОЄПРИПАСИ

      Минула війна й нині нагадує про себе смертельно небезпечними боєприпасами, які майже щодня жителі Житомирщини знаходять будь-де – у лісосмугах, на полях, городах тощо. Приміром, 9 вересня поблизу Радомишля виявлено 14 артилерійських снарядів часів Другої світової війни. Біля села Поташня цього ж району знайдено два артснаряди та дві мінометні міни, а наступного дня знову ж таки в Радомишлі знайшли ще один артснаряд.
      Крім того, 11 вересня місцеві жителі натрапили на артилерійський снаряд у Коростишеві, на 2 артснаряди в селі Варварівка Ємільчинського району та на артснаряд в селі Андріяшівка Бердичівського району.
      До речі, цього ж дня групою піротехнічних робіт було знищено артилерійський снаряд поблизу села Великі Деревичі Любарського району.
      Щороку на території нашої області кількість знайдених боєприпасів обчислюється сотнями. Так, тільки з початку нинішнього року піротехніками знищено 1230 вибухонебезпечних предметів. За аналогічний період минулого року 731.
      Зважаючи на це, вкотре нагадуємо: заіржавілі від часу боєприпаси можуть вибухнути будь-якої миті, тому необхідно бути вкрай обережними. Категорично заборонено брати їх в руки, переносити з місця на місце, розпилювати, кидати у вогонь або ж здавати на металобрухт! Про небезпечну знахідку потрібно негайно сповістити місцеві органи влади та Службу порятунку за номером 101.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління