НОВИНИ >> 23.12.2020

ПІД ЧАС ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ ГОРЯТЬ ЖИТЛОВІ БУДИНКИ

        З початком опалювального сезону збільшилась кількість пожеж в приватному житловому секторі. Пожежі виникають через порушення правил користування електрообігрівачами, експлуатації електро та пічного опалення.
        Лише за останню добу горіли чотири житлові будинки. Так, вогонь лютував в одній із осель у с. Сінгури Житомирського району, спопеливши дах. Також палали житлові будинки в с. Селець Народицького району - вогнем знищено 1,5 м² перекриття та пошкоджено 1,5 м² перестінка; в с. Врублівка Романівського району згоріло 5 м² стелі; у м. Малин вогнем пошкоджено 4 м² комину.
        Крім того, в м. Житомир виникла пожежа в 4-ох кімнатній квартирі 9-ти поверхового житлового будинку. Вогнем пошкоджено домашні речі.
        На щастя, загиблих та травмованих під час пожеж не виявлено. Наразі причини займань встановлюються фахівцями.
        Управління з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи облдержадміністрації закликає громадян не нехтувати правилами безпеки при обігріві житлових будинків та нагадує основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті:
        нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки; не залишати прилади, що включені, без нагляду; не включати в одну розетку одночасно декілька приладів; не користуватися саморобними нагрівальними приладами.
        Варто пам’ятати про заходи безпеки при використанні печей. Категорично заборонено:
        розпалювати опалювальні печі легкозаймистими і горючими рідинами, залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду; розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей; сушити й складати на печах одяг, дрова; використовувати для обігріву несправні та невідремонтовані опалювальні печі; закривати заслінку печі, якщо там ще є жар. Це може призвести до отруєння чадним газом.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління