НОВИНИ >> 25.01.2021

ПРОВЕДЕНО ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЮ З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ В ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ ОБЛАСТІ

        В Україні здійснюється реформування місцевого самоврядування та децентралізація влади, яка передбачає передачу більших повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад. Важливою складовою реалізації цієї реформи є забезпечення безпеки громадян.
        З метою надання допомоги органам місцевого самоврядування новостворених територіальних громад щодо ефективної організації їх роботи з питань цивільного захисту управлінням з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи облдержадміністрації 25 січня проведено нараду в режимі відеоконференції з головами міських, селищних, сільських рад.
        На відеоконференції розглядалися питання організації системи цивільного захисту територіальних громад області; утворення місцевої та пожежної охорони, будівництво центрів безпеки громадян; організація функціонального навчання з питань цивільного захисту в органах місцевого самоврядування.
        Під час відеоконференції були надані роз'яснення законодавства у сфері цивільного захисту. Зокрема, важливою темою для обговорення стало питання побудови системи захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, яка спроможна забезпечити безпеку людини.
        Звернуто увагу на створення структурних підрозділів з питань цивільного захисту в територіальних громадах, які виконуватимуть завдання щодо забезпечення стабільного функціонування міських, селищних, сільських ланок територіальної громади територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та підрозділів місцевої пожежної охорони для забезпечення пожежної безпеки на території територіальної громади.
        Наголошено також на обов'язкове навчання з питань цивільного захисту посадових осіб об’єднаної територіальної громади та суб’єктів господарювання комунальної власності, здійснення підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях.
        Учасники відеоконференції обмінялися думками щодо проблемних питань, що виникають під час реалізації питань цивільного захисту, та обговорили щляхи їх виріщення.