НОВИНИ >> 12.07.2017

ВІДПОЧИВАЧИ БІЛЯ ВОДОЙМИЩ - БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!

      Звичайні на перший погляд речі, що оточують нас в повсякденному житті, можуть бути небезпечними. Досить часто причиною нещасть стає сама людина, коли порушує правила безпечної поведінки. І, як наслідок, виникає ситуація, яка загрожує її життю і здоров'ю.
      З початком купального сезону неминуче трапляються трагедії на воді. Серед основних причин загибелі незмінно залишаються спека, недисциплінованість громадян, алкоголь, купання в необладнаних місцях. Завжди біля водойми знаходяться й "сміливці", які бажають вразити молодечим запалом присутніх, похизуватися, запливти подалі, показати чудеса акробатики тощо.
      Більшість людей гине на так званих "диких пляжах". Як правило, в таких місцях на дні водойм багато сторонніх предметів: корчів, заліза, битого скла тощо.
      Аби не допустити подібних трагічних випадків, звертаємося до жителів Житомирщини з проханням дотримуватися правил безпеки при перебуванні на водоймах, а саме: купатися у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Ні в якому разі не вживати спиртних напоїв. Не залишати дітей без нагляду дорослих. Не допускати у воді грубі ігри, які пов'язані з обмеженням руху рук і ніг.
      Вкрай небезпечно купатися у незнайомих місцях, де не обстежене, не очищене від каміння, скла або ж сторонніх предметів дно.
      Не слід плавати наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах.
      Після тривалого перебування на сонці не варто пірнати у воду з розбігу, бо різка зміна температури може призвести до судоми кінцівок.
      Основні водойми на селі – це озера і ставки. Купатися в них поодинці дуже небезпечно. Ставки рідко очищаються від сторонніх предметів, у них великі перепади глибин, прогрівання води нерівномірне, а це пастки для тих, хто не вміє плавати або плаває погано.
      Тож переконливо просимо вас: перебуваючи на березі водоймища, пам'ятайте про свою безпеку!

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління