НОВИНИ >> 01.10.2020

Застережна інформація

ДОТРИМАННЯ ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ ДОПОМОЖЕ УНИКНУТИ ЛИХА

        З пониженням температури повітря громадяни починають застосовувати для обігріву своїх осель електричні прилади та прилади пічного опалення. У зв'язку з цим управління з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи облдержадміністрації закликає мешканців області неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки, адже їх порушення є причиною виникнення пожеж й нещасних випадків, пов'язаних з отруєнням чадним газом.
        Нагадуємо, у разі використання пічного опалення слід очищити димоходи та печі від сажі, щоб не сталося її займання. Димові труби на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені та побілені. Біля кожної печі перед топковим отвором має бути прибитий металевий лист.
        Також під час використання пічного опалення забороняється користуватися печами, які мають тріщини; розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами; залишати печі, в яких горить вогонь без нагляду; сушити та зберігати горючі предмети на поверхні нагрівання опалювальних печей; закривати піддувало, коли там ще горить вугілля або є жар – це може призвести до отруєння чадним газом.
        А ще не залишайте дітей біля затопленої печі без нагляду дорослих. Палаючого вуглика, а інколи й іскри досить для того, щоб сталася пожежа.
        Крім того, при використанні побутових електронагрівальних приладів не залишайте їх у разі виходу з приміщень, увімкненими в електромережу; намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж; не вмикайте одночасно кілька побутових електроприладів великої потужності та не застосовуйте саморобні електроприлади.
        Тож, шановні громадяни! Будьте обачними та обережними! Пам’ятайте, що пожежу завжди легше попередити!

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління