НОВИНИ >> 04.07.2019

МЕШКАНЦІ ОВРУЦЬКОГО РАЙОНУ СТРАЖДАЮТЬ ВІД УКУСІВ ГАДЮК

        Чергові інциденти трапилися вчора, 3 липня, знову ж таки в Овруцькому районі. Внаслідок укусу змій потрапили до лікувального закладу двоє чоловіків.
        "Постраждалий, мешканець с. Левковичі, 1963 року народження, перебуває в терапевтичному відділенні центральної районної лікарні. Стан його здоров'я задовільний. Чоловік пішов у ліс по ягоди і не помітив у траві гадюку, коли та раптово вкусила його за руку. У цей же день постраждав від укусу плазуна й 56-річний мешканець с. Лученки. Змія укусила чоловіка за ногу, коли той збирав також ягоди у лісі. Наразі він перебуває в реанімаційному відділенні, стан його здоров'я середнього ступеня важкості",- поінформували в райдержадміністрації.
        До речі, від плазунів постраждало вже шестеро жителів району.
        З гадюкою можна зустрітися в лісі, під час відпочинку на природі, на сінокосі і навіть на власному обійсті. У сонячний день вона полюбляє вигріватися на стежці, на пнях тощо. Тому, щоб захисти себе від нападу змії, краще уникати контакту з плазуном, не робити різких рухів. Збираючись до лісу по ягоди, гриби чи на відпочинок, підберіть щільний одяг і відповідне взуття.
        Під час збирання грибів чи ягід краще користуватися палицею відповідної довжини, щоб перевірити зарості на безпечність.
        Пам'ятайте: змії, як правило, не атакують першими, проте дотримання елементарних правил та звичайна обачність можуть відвернути біду.
       

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління