НОВИНИ >> 18.06.2019

ЗВЕРНЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ДО ЖИТЕЛІВ ЖИТОМИРЩИНИ

        З початком купального сезону неминуче трапляються трагедії на воді. Серед основних причин загибелі незмінно залишаються спека, недисциплінованість громадян, алкоголь, купання в необладнаних місцях. Завжди біля водойми знаходяться й "сміливці", які бажають вразити молодечим запалом присутніх, похизуватися, запливти подалі, показати "чудеса акробатики" тощо.
        У минулому році на водних об'єктах області загинуло 29 осіб. Вже в цьому році водяна купіль відібрала життя у 9 осіб. Аби не допустити подібних трагічних випадків, звертаємося до жителів Житомирщини з проханням дотримуватися правил безпеки при перебуванні на водоймах, а саме: купатися у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Ні в якому разі не вживати спиртних напоїв. Не залишати дітей без нагляду дорослих. Не допускати у воді грубі ігри, які пов'язані з обмеженням руху рук і ніг. Не слід плавати наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах.
        Вкрай небезпечно купатися у незнайомих місцях, де не обстежене, не очищене від каміння, скла або ж сторонніх предметів дно.
        Після тривалого перебування на сонці не варто пірнати у воду з розбігу, бо різка зміна температури може призвести до судоми кінцівок.
        Основні водойми на селі – це озера і ставки. Купатися в них поодинці дуже небезпечно. Ставки рідко очищаються від сторонніх предметів, у них великі перепади глибин, прогрівання води нерівномірне, а це пастки для тих, хто не вміє плавати або плаває погано.
        Пам'ятайте! Вода — це запорука нашого життя, але жартувати з нею не можна, бо вода нікому не прощає ні жартів, ні легковажності.