НОВИНИ >> 15.06.2020

ЛІТО ЛИШЕ РОЗПОЧАЛОСЯ, А ВЖЕ Є ЖЕРТВИ КУПАННЯ

        На превеликий жаль, не для всіх перший відпочинок на воді став радісним. Так, 13 червня в місцевому ставку с. Вербівка Лугинського району внаслідок необережного поводження на воді втопився хлопець 2002 року народження.
        Наступного дня в с. Старосільці Коростишівського району у річці Мика з аналогічної причини потонув 47-річний чоловік.
        Водолазами обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на воді тіла загиблих були вилучені з води.
        До речі, з початку цього року водяна купіль відібрала життя вже у 16 осіб.
        Тому управління з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи облдержадміністрації наполегливо нагадує: той, хто вирішив відпочити біля води, повинен пам'ятати прості правила, які допоможуть уникнути біди. Зокрема, відпочивати на воді потрібно у лише у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Ніколи не варто купатися в незнайомому місці та не плавати наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах.
        Після тривалого перебування на сонці не варто пірнати у воду з розбігу, бо різка зміна температури може призвести до судоми кінцівок.
        Як свідчить сумна статистика, найнебезпечніший ворог відпочиваючих – алкоголь. Саме алкоголь у більшості випадків є причиною загибелі людей.
        Бути особливо пильними закликаємо батьків. Більшість прикрих випадків є винятково результатом безвідповідальності дорослих за життя і здоров'я своїх дітей.
        І, насамкінець, жодна служба не в змозі забезпечити рятувальником кожного відпочиваючого, особливо за умов зверхнього ставлення до порад і правил.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління