НОВИНИ >> 04.04.2018

ПРОВЕДЕНО ПОКАЗОВЕ СПЕЦІАЛЬНЕ ОБ'ЄКТОВЕ НАВЧАННЯ

        3 та 4 квітня на ПАТ "Житомирський маслозавод" проведено показове спеціальне об'єктове навчання з цивільного захисту.
        Навчання проводилось згідно Плану основних заходів цивільного захисту на 2018 рік, затвердженого розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року, голови облдержадміністрації від 26 грудня 2017 року №514 "Про основні завдання цивільного захисту на 2018 рік" та з метою відпрацювання практичних навичок та визначення готовності персоналу об’єкта до дій, передбачених відповідними планами та інструкціями в разі виникнення надзвичайних ситуацій.
        На навчанні були присутні представники апарату ДСНС України, Київської міської, Хмельницької, Волинської та Рівненської обласних державних адміністрацій, ГУ ДСНС та керівники навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності цих областей.
        Окрім цього, на навчанні були присутні й представники Інституту державного управління у сфері цивільного захисту.
        У відкритті навчання взяли участь керівник апарату облдержадміністрації Ясюнецький О.О., заступник начальника управління – начальник відділу підготовки органів управління та навчання населення Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Осипенко С. І., начальник управління цивільного захисту населення ОДА Безносюк С.В., начальник Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області Нікітчук І.В.
        Під час проведення навчання перевірено наявність і справність засобів оповіщення, можливість якнайшвидшого виводу людей із небезпечних приміщень, вміння діяти в екстремальних ситуаціях керівного складу підприємства, організованість і злагодженість дій формувань та служб.
        Умовна аварійна ситуація, пов'язана з витоком аміаку в компресорному цеху, надала можливість практично удосконалити прийоми і способи проведення рятувальних та інших невідкладних робіт, провести розрахунки, прийняти відповідні рішення та довести їх до виконавців, здійснити контроль за їх виконанням.
        По завершенню навчання та з метою підбиття підсумків було проведено окрему нараду.

        Додатково: Спеціальні об’єктові навчання з питань цивільного захисту є формою практичної підготовки працівників, зокрема керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, що визначає в цілому готовність підприємств, установ та організацій до реалізації планів реагування на надзвичайні ситуації, локалізації і ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки.
       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління