НОВИНИ >> 15.01.2021

ГОРІЛИ ЖИТЛОВІ БУДИНКИ ТА ГОСПОДАРСЬКІ СПОРУДИ: ОДНА ЛЮДИНА ЗАГИНУЛА

        З початку опалювального сезону спостерігається тенденція збільшення пожеж внаслідок неправильного улаштування або експлуатації пічного опалення, короткого замкнення електромережі, куріння в ліжку.
        Упродовж минулої доби вогнеборці області ліквідували 8 пожеж в приватних домоволодіннях громадян. На превеликий жаль, у вогні загинула людина. Прикрий інцидент трапився в с. Великі Коровинці Чуднівського району. Під час гасіння займання в житловому будинку було виявлено тіло власника помешкання, 1960 року народження. Вогнем знищено 36 м² покрівлі оселі.
        Горіли покрівлі й перекриття житлових будинків та господарських споруд у селах Мелені Коростенського, Усолуси Ємільчинського, Стовпинка Олевського, Тетерівка Житомирського, Старий Любар Любарського та в смт Довбиш Баранівського районів.
        Окрім цього, вогонь знищив 15 м² перекриття лазні та приміщення парильні в с. Злобичі Коростенського району.
        Наразі обставини даних надзвичайних подій встановлюються фахівцями.
        У зв'язку з цим управління з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи облдержадміністрації нагадує: протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання; усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені; попіл та шлаки, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Також під час використання пічного опалення не допускається залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям; користуватися печами, які мають тріщини; розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.
        Варто також пам'ятати: нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки; не залишати прилади, що включені, без нагляду; не включати в одну розетку одночасно декілька приладів та не користуватися саморобними нагрівальними приладами.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління